רפואה סינית

רפואה סינית היא שיטת טיפול עתיקה מאד, שמקורה בסין, ומתבססת על אסכולות, בעיקר רוחניות, עתיקות יומין, שעם השנים פותחו לכלל תורה אחת שלמה, המקשרת את הגוף אל הנפש, ודוגלת באורח חיים טבעי ובריא, ושיטות טיפול מגוונות המתמקדות בחלקי גוף שונים. בקופות החולים ניתן לקבל חלק ממגוון הטיפולים שמציעה רפואה סינית, במסגרת ההגדרה “רפואה משלימה”, אשר כרוכה בתשלום נוסף. חברות ביטוח בריאות פרטי מאידך, מציעות את החבילה כולה.

מה זו בדיוק רפואה סינית?

רפואה סינית נשענת על התאוריה, כי הגוף כולו משדר סימנים למצוקה, כאשר ישנה, ועל ידי אבחון של חלקים מסוימים בגוף, חיצוניים ולא פנימיים, ניתן לקבל מפה מדויקת של הבעיה. שיטות הטיפול של רפואה סינית כוללות דיקור, טיפול במגע, כגון שיאצו או טווינה, טיפול בעזרת צמחי מרפא, טיפול בכוסות רוח ועוד.
הדיקור הוא השיטה הנפוצה ביותר, והיא עוסקת באיזון זרימת הצ’י בגופו של המטופל, על ידי החדרת מחטים, לאזורים בהם נמצא הצ’י. משמעות המילה צ’י, היא אנרגיה, והכוונה היא לאנרגית החיים, הנמצאת במערכת הגופנית, וזורמת בנקודות שונות בגוף האדם. נקודות אלו, הצ’י, הן האזורים אליה מוחדרות המחטים במהלך הדיקור הסיני, או בשמו הידוע מעט יותר – אקופונקטורה.

שניים סינים

תחום הרפואה הסינית ממשיך ותופס תאוצה. יחד עם זאת, לא ניתן ליהנות ממנו במלואו בקופות החולים השונות, אשר מציעות אמנם אפשרות לטיפולים כגון זה, אולם עם השתתפות עצמית גבוהה, וברוב המקרים לא יהיו אלו טיפולים כוללים.
זה המקום בו נכנס ביטוח בריאות פרטי לתמונה. ביטוח זה מאפשר כיסוי רחב יותר של מגוון טיפולים, גם של רפואה סינית, ואשר אינם מסובסדים על ידי קופות החולים וסל הבריאות. אפשרות זו מקנה שקט נפשי רב, במיוחד למי שמעריך רפואה אלטרנטיבית, ומעוניים לקבל סדרת טיפולים מקיפה להקלה ולהבראת הגוף, ואם אפשר, גם הנפש. רק בריאות.